Śląsk jest obszarem na mapie Polski, który stale się rozwija - również po względem infrastruktury wielu miast. Obecnie w planach lub w trakcie realizacji jest wiele przemyślanych inwestycji. Mają na celu poprawę komfortu życia mieszkańców, zwiększenie atrakcyjności wizualnej aglomeracji, rozbudowę miast oraz stworzenie nowych miejsc do zamieszkania czy też rekreacji. Poniżej przedstawiamy najważniejsze inwestycje na Śląsku, które z pewnością odmienią krajobraz widywany każdego dnia przez Ślązaków. Dostępna jest również pierwsza część artykułu - zachęcamy do zapoznania się z nim, znajdziesz tam kilka innych ciekawych projektów nieruchomości.

Dwa baseny w Katowicach

Na 2020 rok zaplanowane jest otwarcie pierwszych basenów miejskich w Katowicach - nazywają się Brynów oraz Burowiec. To nowoczesne nieruchomości z szeregiem innowacyjnych rozwiązań, takich jak system wykrywania utonięć. Budowa rozpoczęła się w 2017 roku, natomiast wiosną 2020 roku baseny zostały ukończone i czekają na swoje otwarcie. Jeden z nich znajduje się przy ulicy Hallera w Szopienicach, a drugi przy ulicy Kościuszki w Brynowie. Władze zdecydowały się na budowę dwóch mniejszych basenów zamiast jednego dużego aquaparku, aby zwiększyć dostępność tego typu obiektów dla mieszkańców miasta. W każdej z nieruchomości znajduje się między innymi basen sportowy, zjeżdżalnia czy brodzik dla dzieci.

Rozbudowa ulicy Dworcowej w centrum Katowic

Jest to jeden z elementów większego projektu, który miał na celu modernizację centrum Katowic, a jednym z jego zrealizowanych już założeń było stworzenie nowego rynku. Ulica Dworcowa to inwestycja, której koszty wyniosą ponad 15mln złotych, a jej finał zaplanowany jest na 2020 rok. Zaplanowano posadzenie kilkudziesięciu drzew, stworzenie deptaku, umieszczenie ławek i nowego oświetlenia, a także stworzenie przestrzeni dla restauracji i sklepów.

Nowy Nikiszowiec

W Katowicach przy ulicy Górniczego Dorobku w 2020 roku zakończy się budowa nowego dużego osiedla. Inwestycję zaplanowano w ramach programu “Mieszkanie Plus” zaoferowanego przez rząd. Nieruchomość zlokalizowana jest w sąsiedztwie starszego robotniczego osiedla. Na jej terenie znajdują się nie tylko budynki mieszkalne, ale również zielone dziedzińce i plac. Wygląd nieruchomości nawiązuje do starodawnego budownictwa poprzez swoją dużą skalę czy fasadę w odcieniach cegły.